MENU ikona

Zastosowania

Na różne potrzeby jedna odpowiedź - Digital Signage

Handel detaliczny

Omnichannel - must have skutecznej sprzedaży

SQM dba o rozwój punktów handlowych, tworząc nowoczesną i przyjazną klientowi przestrzeń. A to wszystko w oparciu o wiedzę na temat współczesnych zachowań konsumenckich, która pozwala nam odpowiednio dopasować multimedialne rozwiązania do potrzeb współczesnych odbiorców.

Dla handlu detalicznego podstawowym rozwiązaniem jest POS TV, czyli kanał wideo w miejscu sprzedaży, który angażuje klienta i stanowi atrakcyjną reklamę (znacznie bardziej skuteczną od statycznych nośników BTL).

POS TV to multimedialna forma komunikacji reklamowej, bazująca na systemie monitorów, na których wyświetlany jest atrakcyjny, odpowiednio przygotowany kontent. Nośniki przekazujące odpowiednio przygotowane treści reklamowe pomagają klientom w podjęciu decyzji zakupowej oraz skutecznie promują wybrane produkty.

POS TV obecnie coraz częściej ma charakter interaktywny i pozwala odbiorcom zapoznać się z pełną ofertą sklepu oraz w prosty sposób uzyskać dodatkowe informacje o interesujących ich artykułach. Dzięki temu zakupy są jeszcze łatwiejsze i bardziej przyjemne. Wykorzystując strategie Omnichannel dla handlu on-line, możemy przenieść podobne zachowania konsumenckie na punkt sprzedaży, a więc wspierać kanał off-line.

Wirtualna półka – cały asortyment w jednym miejscu

Wirtualna półka to ekran dotykowy wraz z aplikacją, która - dzięki odpowiedniej nawigacji - prezentuje informacje dotyczące całego asortymentu sklepu. Jest to rozwiązanie dedykowane szczególnie tym punktom handlowym, w których niewielka powierzchnia nie pozwala na ekspozycję całego asortymentu. W połączeniu z inteligentnymi regułami cross-sellingowymi, beaconami i urządzeniami mobilnymi wirtualna półka staje się efektywnym asystentem sprzedaży.

Wirtualna półka angażuje odbiorcę, który samodzielnie może pozyskać informacje na temat interesujących go produktów. To nowoczesne rozwiązanie  multimedialne dodatkowo podsuwa Klientowi materiały reklamowe, doradza, rekomenduje i stymuluje sprzedaż przez zastosowanie reguł cross-sellingowych.

Skontaktuj się z nami, a zaproponujemy Ci odpowiednie rozwiązania multimedialne dostosowane do Twoich potrzeb.