BeConnected

Hotel Remes

Opalenicki Hotel Remes Sport & SPA  4*  to ekskluzywny kompleks mieszczący w sobie wszystkie współczesne wygody. Znajdują się tu: centrum konferencyjne, restauracje, basen, PUB z bowlingiem oraz kompleks SPA. Inwestorzy zdecydowali, że obiekt o tak wysokim standardzie, musi być wyposażony w instalację  Digital Signage, audio-video oraz TV z PAY-TV,  opierając się wyłącznie na rozwiązaniach sprawdzonych i wysokiej klasy.

Digital Signage

Główną ideą właścicieli obiektu był cross-seling – przykładowo, gdy gość oczekuje na zabieg SPA, dowiaduje się o wieczornej imprezie czy nowym menu.

Kolejną bardzo istotną funkcją jest funkcja informacyjna – dzięki agendzie wyświetlanej przed każdą salą konferencyjną, wiemy dokładnie co i w jakich godzinach odbywa się w pomieszczeniu. W PUB-ie z kolei, wykorzystujemy DS niemal w pełni: wyświetlany jest obraz telewizyjny, kontent reklamowy oraz informacji tekstowe.

Z uwagi na charakterystykę obiektu, wymogiem Inwestora było, aby w dowolnym momencie, na wszystkich monitorach mógł pojawić się kontent TV. Zainstalowaliśmy monitory przed salami, windami, w cześci SPA oraz PUB, wraz z oprogramowaniem w oparciu o serwer URVE.

Obszar AV

Oczekiwaniem Inwestora było stworzenie systemu bardzo rozbudowanego, lecz intuicyjnego w zarządzaniu. Bardzo istotna była jakość produktów oraz ich wygląd. Obiekt został podzielony na 6 stref audio, dodatkowo dzieląc salę konferencyjną na 4 oddzielne podstrefy, a w części SPA wydzielając 6 kolejnych pomieszczeń. W każdej ze stref może być emitowany dźwięk z różnych źródeł: serwerów muzycznych, odtwarzaczy CD, tunerów radiowych czy mikrofonów.

W salach konferencyjnych zostały zainstalowane 4 projektory Mitsubishi, które wraz z ekranami projekcyjnymi, są automatycznie wysuwane z sufitu po uruchomieniu trybu Konferencja. Ponieważ sale te można łączyć lub wykorzystywać jako niezależne, system również musiał być do tego przygotowany. Całość jest sterowana przez panele dotykowe, dzięki czemu zarządzanie jest bardzo intuicyjne.

System PAY-TV

Aby zapewnić gościom hotelu komfort korzystania z obrazu bardzo dobrej jakości, instalacja została oparta o 3 stacje czołowe Hirschman oraz talerz tej samej firmy o średnicy 120 cm. System rozgałęźników i wzmacniaczy, pozwala na zapewnienie kalorycznego obrazu we wszystkich 60 pokojach.

Obiekt został wyposażony również w system PAY-TV, dzięki czemu każdy gość może decydować czy zadowolić się podstawowym pakietem kanałów, czy korzystać również z oferty premium. Korzystanie z tego rozwiązanie jest bardzo proste – wystarczy włożyć otrzymaną w recepcji kartę do dekodera TV, a po minucie przeznaczonej za zapoznanie się z ofertą, zostanie naliczona opłata za korzystanie z rozwiązania.

 

Kontakt