BeConnected

Profim

Corporate Communication w wydaniu Omnichannel

Profim to jeden z czołowych producentów siedzisk biurowych w Europie. Zakład produkcyjny w Turku zatrudnia ponad 1800 pracowników, wytwarzających 120 tysięcy produktów miesięcznie.

W związku ze zmianami organizacyjnymi w 2018 roku firma zdecydowała się postawić na wielokanałową komunikację wewnętrzną, która pozwoli utrzymać i rozwinąć aktualny zespół pracowników i zapewni właściwy, jednolity przekaz informacji. Zaangażowano agencję marketingową, która opracowała założenia dla kanałów komunikacji – mediów społecznościowych, gazetki zakładowej, intranetu, Digital Signage i aplikacji mobilnej.

Dla Profim stworzyliśmy kanał informacyjny oparty o 55-calowe monitory LCD instalowane w przestrzeni biurowej i produkcyjnej w zakładach w Turku. Dzięki szablonom w systemie Scala możliwe jest bardzo szybkie dodawanie newsów i informacji z życia firmy, pogrupowanych w kilka kategorii. Co ciekawe, administrator dodaje informacje nie w CMSie Scali, a w WordPress CMS – tym samym, który służy też do zarządzania treścią w aplikacji mobilnej.

Aplikacja mobilna agreguje wszystkie aktualne informacje firmowe i pozwala na ich przeglądanie w pełnej wersji (na ekranach wielkoformatowych prezentujemy jedynie tzw. zajawki informacji). Możliwe jest także obejrzenie galerii zdjęć czy zapoznanie się z wewnętrznymi dokumentami firmy. Użytkownik może przeglądać informacje filtrując kategorie, w ten sposób selekcjonować materiały o interesującej go tematyce. Możliwe jest także pobranie newsa z ekranu LCD poprzez zeskanowanie kodu QR wyświetlanego na ekranie. W ten sposób użytkownik może od razu uzyskać dostęp do interesującej go informacji bez przeglądania listy newsów.

Kontakt