BeConnected

Centrum Posnania

Najbardziej innowacyjne Centrum Handlowe w Europie Środkowo - Wschodniej

Centrum Posnania

Lokalizacja

Poznań, Polska

Data realizacji

2016

Centrum Posnania to jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów handlowo-usługowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Dla klientów przygotowano kilkadziesiąt usług i udogodnień wykorzystujących nowe technologie, wśród nich znalazł się system ekranów wdrożony przez SQM Digital Signage [BeConnected].

O projekcie

System ekranów zarządzany jest zdalnie dzięki platformie SCALA, od niemal 30 lat lidera na rynku oprogramowania do obsługi sieci Digital Signage. Do instalacji zastosowano renomowane rozwiązania sprzętowe, takie jak monitory Public Display firmy NEC, komputery DELL, tablety ELO TOUCH czy urządzenia firmy KRAMER.

 

Posnania to nowe miejsce na mapie zakupów i lifestyle’u w Poznaniu. Cały koncept został przygotowany z myślą o ludziach i dla ludzi. Wdrożyliśmy tutaj całe spektrum najnowszych technologii, jedną z nich są ekrany i inne multimedialne nośniki. Wdrożeniem tychże ekranów zajmował się think tank APSYS LAB we współpracy z firmą SQM [BeConnected]. Z dzisiejszej perspektywy możemy powiedzieć, że był to bardzo dobry wybór

Agnieszka Juszkis

Dyrektor Marketingu Centrum Posnania
Atrium

Najbardziej wyjątkowym rozwiązaniem jest podwieszony w Atrium ekran eliptyczny LED o powierzchni niemal 100 metrów kwadratowych i transparentności na poziomie 90%. Jest to największa taka konstrukcja w Europie i jako jedyna posiada eliptyczny kształt i jasność pozwalającą zobaczyć wyświetlane treści ze znajdujących się nieopodal Posnanii domów studenckich.

Rotunda

W Rotundzie zastosowano półokrągły ekran LED tworzący efektowny łuk, zakończony wolnostojącym dwustronnym totemem multimedialnym. Synchronizacja wszystkich powierzchni ekranów pozwala na wyświetlanie treści obejmującej swoim zasięgiem dwa poziomy centrum i oferujących różnorodne doświadczenia w zależności od miejsca, w którym przebywa klient. Dodatkowo w totemie zostały umieszczone dwa ekrany dotykowe umożliwiające zrobienie zdjęcia, tzw. „selfie”, które po chwili może zostać wyświetlone na dużym ekranie LED.

Ściany wideo

W przedsionkach parkingów zainstalowano 7 ścian video wyposażonych w kamery kinect uzupełnione o kamerę pokazującą na ekranach ujęcia z Centrum Handlowego. Taka konfiguracja pozwala na uruchomienie rozszerzonej rzeczywistości wykorzystującej przestrzeń budynku. Instalacje BeConnected uzupełnia kilkanaście ekranów LCD oraz profesjonalne tablety pozwalające uzyskać dodatkowe informacje o ofercie Centrum podczas chwil odpoczynku.

Instalacja w Centrum Handlowym Posnania jest jedną z największych realizacji multimedialnych w tej części Europy, przy tym że niektóre z rozwiązań są tak innowacyjne, że ta część świata na pewno ich jeszcze nie widziała

Grzegorz Góralczyk

Prezes Zarządu BeConnected

Chcesz dowiedzieć się więcej?